FILTER REGULACIJSKI VENTIL MS4 LFR 1/4 D6 E P M AG BAR B FESTO

SKU: 19070317 Brand:

53,04 
47,74  + PDV

Nema na zalihi

Nema na zalihi

Fast Shipping

Carrier information

20k products

Payment methods

24/7 Support

Unlimited help desk

2-day Delivery

Track or off orders

Opis proizvoda

Filtracija i precizna regulacija komprimiranog zraka u jednom uređaju

FILTER REGULACIJSKI VENTIL MS4-LFR-1/4-D6-E-P-M-AG-BAR-B FESTO kombinira funkcije filtracije i regulacije tlaka kako bi osigurao kvalitetan komprimirani zrak za pneumatske sustave. Namijenjen je industrijskoj automatizaciji, proizvodnim linijama i pneumatskim instalacijama gdje su pouzdanost, stabilan tlak i zaštita komponenti od nečistoća ključni za nesmetan rad sustava.

Ovaj uređaj uklanja čestice nečistoće i kondenzat iz komprimiranog zraka te održava konstantan izlazni tlak. Time se povećava učinkovitost rada pneumatskih cilindara, ventila i ostalih komponenti te smanjuje mogućnost kvarova.

Prednosti proizvoda

Filtarski element finoće 40 µm učinkovito uklanja čestice iz struje komprimiranog zraka i štiti osjetljive pneumatske komponente od trošenja. Stupanj odvajanja kondenzata veći od 75 % dodatno povećava kvalitetu radnog medija.

Regulator koristi izravno upravljani klipni sustav koji omogućuje stabilan izlazni tlak i precizan odziv tijekom rada. Funkcija sekundarnog odzračivanja omogućuje brzo rasterećenje sustava pri smanjenju tlaka.

Nazivni protok od 1700 l/min omogućuje korištenje u širokom rasponu industrijskih aplikacija te osigurava pouzdan rad i pri većim zahtjevima za potrošnjom zraka.

Tehničke karakteristike

Uređaj koristi priključke G1/4 na ulazu i izlazu te je opremljen ugrađenim manometrom za jednostavno praćenje radnog tlaka. Zakretni regulator s mogućnošću zaključavanja omogućuje sigurno podešavanje željenih vrijednosti.

Radni tlak kreće se od 1 do 10 bara, dok se izlazni tlak može regulirati u rasponu od 0,3 do 7 bara. Maksimalna histereza iznosi 0,5 bara, što omogućuje preciznu kontrolu pneumatskog sustava.

Spremnik kondenzata kapaciteta 16,5 ml opremljen je ručnim zakretnim ispustom za jednostavno održavanje. Kućište je izrađeno od ojačanog PA materijala, dok je posuda izrađena od polikarbonata.

Primjena u industrijskoj automatizaciji

Ovakva vrsta filter regulatora koristi se u pneumatskim upravljačkim sustavima, strojevima za pakiranje, transportnim postrojenjima, proizvodnim linijama i drugim industrijskim aplikacijama koje zahtijevaju kvalitetnu pripremu komprimiranog zraka.

Stabilan tlak i učinkovita filtracija omogućuju pouzdan rad pneumatskih komponenti te produžuju njihov radni vijek. Time se smanjuju troškovi održavanja i povećava učinkovitost proizvodnje.

Uređaj podržava rad s komprimiranim zrakom prema normi ISO 8573-1:2010 te se može koristiti i s inertnim plinovima.

Pouzdanost i dugotrajan rad

Konstrukcija je razvijena za kontinuirani rad u industrijskim uvjetima. Radna temperatura medija i okoline kreće se od -5 °C do +50 °C, što omogućuje široku primjenu u različitim proizvodnim okruženjima.

Proizvod je usklađen s RoHS zahtjevima i LABS standardima prema VDMA24364-B1/B2-L normi, što potvrđuje njegovu prikladnost za profesionalnu industrijsku primjenu.

Zašto odabrati ovo rješenje?

Ako tražite pouzdanu komponentu za pripremu komprimiranog zraka, FILTER REGULACIJSKI VENTIL MS4-LFR-1/4-D6-E-P-M-AG-BAR-B FESTO predstavlja izvrsno rješenje za profesionalne pneumatske sustave. Omogućuje učinkovitu filtraciju, preciznu regulaciju tlaka i dugotrajan rad uz minimalne zahtjeve za održavanjem. Zahvaljujući kvaliteti brenda Festo idealan je izbor za modernu industrijsku automatizaciju.